ZIMOWISKO 2019 “Morskie opowieści”

Ahoj Załogo!
Czas wyruszyć na kolejną zimową przygodę z Hufcem Sopot! Dołącz do naszych niezwykłych załóg i przekonaj się jakie czekają na Ciebie Morskie Opowieści!
W tym roku rekrutujemy aż 5 załóg:
  • załoga dzielnych zuchów
  • załoga nieustraszonych harcerzy
  • załoga walecznych harcerzy starszych
  • załoga odważnych przyszłych zastępowych (kurs zastępowych)
  • załoga śmiałych przyszłych przybocznych (kurs przybocznych)

Poniżej wszystkie najważniejsze informację, nie czekajcie za długo ze zgłoszeniami, liczba miejsc jest ograniczona, a ostateczny termin składania kart i płatności upływa 5 stycznia 2019!
Data: 9 – 14 lutego 2019
Miejsce: Zespół Szkół w Strzebielinie
Wyjazd i powrót: Gdynia PKP, szczegóły zostaną podane bliżej terminu zimowiska na stronie Hufca Sopot,
Koszt:
320 zł – członkowie Hufca Sopot
270 zł – członkowie Hufca Sopot, ze zniżką dla rodzeństwa
Karty kwalifikacyjne dla uczestników niepełnoletnich
karty kwalifikacyjne dla uczestników pełnoletnich

UWAGA! Koniecznie należy podać rok poszczególnych szczepień dziecka.

Proszę także, pamietać, że karty muszą być podpisane przez obu rodziców!

Termin płatności i składania kart: 5 stycznia 2019
Niedotrzymanie w/w terminu może skutkować skreśleniem z listy uczestników.
Dane do przelewu:
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Sopot
Al. Niepodległości 679, 81-854 Sopot, tel. 58 551 00 36,
Pekao:84124054001111001064466140
Tytułem: DSCZ Harcerska Akcja Zimowa imię i nazwisko dziecka
 Organizator zapewnia:
  1. Wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę (zgodnie z przepisami państwowymi i ZHP). Kadrę zimowiska stanowią wolontariusze – instruktorzy Hufca ZHP Sopot.
  2. Przejazd uczestników pociągiem na miejsce oraz powrót do Gdyni. Informujemy, że trasa przejścia od przystanku  PKP do szkoły w Strzebielinie wynosi około 1 km. Prosimy o odpowiednie spakowanie plecaków.
  3. Cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację przygotowywane przez kuchnię na terenie szkoły. Należy posiadać menażkę, kubek oraz niezbędnik. Na zimowisku odbywają się służby w kuchni.
  4. Zakwaterowanie w szkole w salach. Należy posiadać własny śpiwór, poduszkę oraz karimatę.
  5. Program prowadzony metodą harcerską.
  6. Organizator odpowiada za zdrowie oraz bezpieczeństwo Uczestnika w czasie zimowiska od momentu wyjazdu do czasu przekazania opiekunom po powrocie na miejsce zbiórki.
  7. Organizator nie odpowiada za zmiany w przebiegu zimowiska wynikłe z przyczyn niezależnych: warunki atmosferyczne, decyzje władz państwowych, samorządowych i innych instytucji.
  8. Organizator, ze względu na specyfikę zimowiska harcerskiego, nie zapewnia szczególnej ochrony cennych rzeczy osobistych lub sprzętu elektronicznego. Organizator zastrzega, że w przypadku zniszczenia, zgubienia lub innej utraty ww. sprzętu nie ponosi odpowiedzialności.
  9. Opiekun dziecka pokrywa wszelkie dodatkowe koszty wynikające z opóźnionego odbioru Uczestnika z miejsca zbiórki.

Pełną informację na temat warunków uczestnictwa znajdą Państwo w kartach kwalifikacyjnych. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed zgłoszeniem dziecka na zimowisko.
Wykaz niezbędnego wyposażenia dziecka:
  • Śpiwór (+ ew. jasiek)
  • Karimata / alumata
  • Mundur harcerski, beret i jednolite spodnie mundurowe czarne, zielone lub ciemne (nie dresy)
  • Buty zimowe
  • Buty na zmianę
  • Strój sportowy
  • Ciepła kurtka przeciwdeszczowa
  • Ręcznik
  • Ciepły ubiór (sweter/bluza/polar, długie spodnie)
  • Odpowiednia ilość bielizny osobistej, piżama
  • Przybory do mycia