Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Sopocie

Harcerze z Hufca ZHP Sopot po raz kolejny dzielą się z mieszkańcami Sopotu Betlejemskim Światłem Pokoju, które przekazywane z rąk do rąk przez skautów z całego świata, dotarło w miniony weekend przez Słowacje do Polski, a do Sopotu w środę.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Tegoroczna Polska sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem: Światło, które łączy. Ma przypominać nam wszystkich, że jesteśmy wspólnotą. Mimo różnic zdań czy poglądów odnajdujmy nic porozumienia i jedności, szczególnie w trwającym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Betlejemskie Światło Pokoju niesie pokój, zwróćmy uwagę na to, co nas łączy, co nam jest nam bliskie i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym, a potem dopiero szukajmy drogi do pełnej jedności.

Betlejemskie Światło Pokoju w najbliższych dniach zostanie rozniesione przez harcerzy do sopockich instytucji i parafii, można je także odebrać do piątku w siedzibie Hufca ZHP Sopot (al. Niepodległości 679) w godzinach pracy. Należy przygotować lampion, w którym będzie można zabrać Światło do swojego domu.

 

 

Posted in News.