POMOC POSZKODOWANYM W NAWAŁNICY

Nasz Hufiec włączył się w pomoc poszkodowanym w nawałnicy, która przeszła nad Borami Tucholskimi w nocy z 11 na 12 sierpnia.

Na całe szczęście na naszej Bazie Obozowej w Leśnej Hucie nie doszło do większych zniszczeń. Nie ma prądu i ucierpiały drzewa. Bardzo wiele z nich zostało połamanych, na szczęście żadne nie spadło na budynek bazy i budynki gospodarcze. Wszystkie nasze siły możemy wykorzystać w innych miejscach, w których zniszczenia są znacznie większe.

ZBIÓRKA POTRZEBNYCH RZECZY

Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych w rejonach zniszczonych przez nawałnicę. Gorąco zachęcamy do pomocy.

Zbiórka trwa cały czas, a rzeczy można przynosić do naszej siedziby w Sopocie al. Niepodległości 679, w godzinach pracy Hufca (Poniedziałek – Piątek: 11:00-17:00, Sobota: 12:00-18:00, Niedziela: 9:00-14:00)
Lista potrzeb cały czas się zmienia, na bieżąco umieszczamy ja na naszym profilu na facebooku. Niezmiennie najbardziej potrzebne są takie rzeczy jak plandeki, folie (do zabezpieczania dachów), paliwo do pił, oleje do smarowania łańcuchów, łańcuchy do pił, mieszanka do rozcieńczania paliwa i sprzęt, który może pomóc w usuwaniu skutków wichury, a także jedzenie w puszkach i słoikach.
Lista potrzeb stale się zmienia, informacje umieszczamy na facebooku.

WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD

Na terenach objętych tragedią wciąż jest bardzo dużo pracy, bardzo potrzebne jest wsparcie dla pracujących tam ludzi. Każda para rąk się przyda. Zachęcamy przede wszystkim instruktorów i wędrowników do pomocy. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z Komendantem Hufca phm. Jakubem Starostką.

Grupa instruktorów z naszego hufca była już z pierwszym transportem potrzebnych rzeczy w Rytlu. Jednocześnie pojechali tam pomóc. Do ich głównego zadania należało zabezpieczenie domów przed deszczem. Silny wiatr pozrywał dachówki, a na niektórych domach całe dachy. Konieczne było położenie i dobre przymocowanie plandek, tak aby nie zerwał ich kolejny wiatr.

Skala zniszczeń jest ogromna. Dlatego tak ważne jest abyśmy ruszyli z pomocą.

Posted in News.