Realizujemy bon turystyczny

Informujemy, że Hufiec ZHP Sopot realizuje bony turystyczne, można je wykorzystać jako częściowa płatność za obóz w Potęgowie lub kolonię w Leśnej Hucie.

Rodzic, który chce w pełni lub w części zapłacić za uczestnictwo dziecka w HALu za pośrednictwem bonu turystycznego powinna:

 1. Zgłosić taką chęć drużynowemu.
 2. Wysłać mail na skarbnik.sopot@zhp.net.pl wiadomość zatytułowaną „Bon turystyczny *imię i nazwisko dziecka*” z treścią:
 •  zgłoszenia chęci dokonania płatności za pomocą bonu turystycznego,
 • imię nazwisko dziecka,
 • kod obsługi płatności – 16 znakowy kod otrzymany mailem po aktywacji bonu, można go sprawdzić również na profilu PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny]>[Mój bon],
 • kwotę, którą chce wpłacić za pomocą płatności bonem,
 • forma wypoczynku: czy obóz w Potęgowie, czy kolonia w Leśnej Hucie.
 • numer telefonu oraz godziny w których można się skontaktować.
 1. Następnie proszę oczekiwać kontaktu telefonicznego od phm. Jacka Raczyńskiego (Skarbnika Hufca Sopot), ponieważ wprowadzając dane do systemu, rodzic otrzymuje SMSem kod potwierdzający płatność (6 cyfr), który musi zostać wprowadzony w systemie w celu potwierdzenia płatności.
 2. Jeżeli wartość bonu jest wystarczająca i kod się zgadza, to rodzic dostanie potwierdzającego sms.

Sytuacje szczególne

 1. jeżeli obóz już się odbył albo jest w trakcje realizacji to nie ma możliwości cofnięcia środków aby “zastąpić” ich środkami z bonu turystycznego.
 2. płacić bonem możemy tylko za zdarzenia przyszłe.
 3. jeśli zostanie uiszczona płatność bonem za obóz i następnie dziecko z niego zrezygnuje to nie ma możliwości zwrotu środków.
 4. Faktury – osobie, która wybrała dwie lub więcej form płatności np. 1050zł (500 zł bonem, 550 zł przelewem), wystawiamy dwie faktury z wyszczególnieniem sposobów płatności.
Posted in News.