Hufiec Sopot pomaga, przyłącz się!

W tym wyjątkowym czasie Hufiec Sopot podejmuje wiele różnych działań mających na celu niesienie wsparcia i pomocy, tym którzy tego potrzebują. Z naszymi działaniami docieramy do jednostek ochrony zdrowia, mieszkańców naszego Sopotu i uczniów. Zachęcamy do przyłączenia się do działań. 
Jeśli znają Państwo osoby, którym nasze wsparcie jest potrzebne, prosimy o wiadomość przez kontakt w poszczególnych działaniach. 
Będziemy wdzięczni za przekazywanie informacji o naszych działaniach dalej. 

Szyj maseczki razem z nami!

Od początku pandemii organizujemy szycie maseczek, które następnie przekazujemy potrzebującym jednostką ochrony zdrowia. Pierwsze maseczki i przyłbice od nas dotarły do Braniewa do Powiatowego Centrum Medycznego, oraz do UCK na oddział nefrologiczny. Przyłączyć może się każda osoba, która posiada maszynę do szycia lub jest chętna szyć ręcznie. Dostarczamy potrzebne materiały, a następnie odbieramy maseczki i przekazujemy je tam gdzie są najbardziej potrzebne.
Przyjmiemy także każdy materiały, które przydadzą się do uszycia maseczek. Jeśli mogą Państwo pomóc prosimy o kontakt. Kontakt: +48 605 393 710

Produkcja i pakowanie przyłbic

Chorągiew Gdańska ZHP zorganizowała dezynfekcje i próżniowe pakowanie przyłbic, które są przekazywane przez firmy, które zajęły się ich produkcją oraz przez WOŚP. Dodatkowo w ostatnim czasie zostały zakupione drukarki 3D dzięki czemu sami również możemy drukować przyłbice. Potrzebny jest nam filoment do ich wydruku. Z 1 kg filomentu, który kosztuje 70 zł możemy wydrukować 16 przyłbic. Potrzebujemy wsparcia dlatego powstała strona na zrzutce https://zrzutka.pl/2hjz35
Bardzo prosimy o przekazywanie informacji dalej. 

Wolontariat w Sopocie

Również od początku pandemii wspieramy mieszkańców Sopotu, szczególnie osoby starsze, które są szczególnie narażone. Dostarczamy paczki z żywnością przygotowane przez MOPS, robimy zakupy a także wykupujemy leki.
Dołączyć może każda osoba pełnoletnia koordynacją działań zajmuje się Sopocki Wolontariat
http://wolontariat.sopot.pl/3367-2/

Korepetycje z Hufcem Sopot

Chcąc pomóc naszym harcerzom, ale także innym dzieciom w nauce w naszym hufcu powstał pomysł prowadzenia korepetycji. Z prośbą o pomoc może zgłosić się KAŻDE dziecko, niezależnie od tego czy jest z naszego hufca, jest harcerzem czy mieszka w Sopocie. Wymagamy jedynie zgody rodzica na udział. Zajęcia prowadzone są online, dopasowane czasowo do ucznia i korepetytora.
Jeśli ktoś z Państwa również chciałby udzielać korepetycji prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Pauliną Kwiatkowską p.kwiatkowska@zhp.net.pl
Każdą osobę, która potrzebuje korepetycji zapraszamy do wypełnienie formularza, dzięki któremu będziemy mogli poznać potrzeby i dopasować korepetytora. Jeśli znasz osobę, która potrzebuje pomocy podeślij jej ten link Korki z Hufcem Sopot 
Prosimy o przekazywanie informacji o korepetycjach każdemu kto może tego potrzebować, szczególnie pracownikom ochrony zdrowia. 
Prosimy o udostępnianie informacji, odwiedzenie naszej strony na facebooku gdzie na bieżąco wrzucamy wiadomości o naszych działaniach. 
Również tam można zostawić wiadomość do nas w razie potrzeby.
Posted in News.