10 litrów krwi na 10-lecie IRS

To już 10 lat jak powstał Inspektorat Ratowniczy Hufca Sopot!
W tym czasie stworzyliśmy takie wydarzenia jak Ratownicze Manewry Zimowe, trzy edycje. Wciąż wiele osób wciąż wspomina pożar pod Ergo Areną, akcję Anakondy na Zatoce, transmisje na żywo w TVN24 czy Polsat News, a w tym wszystkim IRS jako organizatorzy, ratownicy ZHP i z innych grup organizacji pozarządowych. Wielkie wydarzenia, które odbiły się szerokim echem w całej naszej organizacji i w mediach ogólnopolskich. Dzięki, którym harcerze ratownicy zostali zauważeni.
Inspektorat to też Spotkania Młodych Lednica2000 – szefowanie zabezpieczeniem medycznym ze strony ZHP weszło nam już w krew. Podobnie jak branie odpowiedzialności za wielkie zadania, jak Światowe Dni Młodzieży w Krakowie kilka lat temu. Zabezpieczenie ze strony ZHP zorganizowali w dużej mierze członkowie IRSu z jego założycielem Rafałem Olszewskim na czele. Nikt tak nie umiał zjednoczyć grupy tak jak Rafał, dzięki czemu każde zadanie postawione przed tą grupą ratowniczą realizowane jest na najwyższym poziomie.
10 niezwykłych lat, w trakcie których oprócz wielkich wydarzeń działy się też te mniejsze. Uczestnictwo w każdej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy razem z Inspektoratem Ratowniczym naszej Chorągwi, wiele Zlotów Westerplatte, wiele przeszkolonych uczniów sopockich szkół i nie tylko, odwiedziny u przedszkolaków i nauka na festynach w Sopocie. Wiele harcerskich działań – szkolenia, warsztaty, zawody ratownicze i wiele innych akcji, których nie sposób spamiętać.
Życzymy IRSowi kolejnych takich wspaniałych lat! Rozwijajcie się i uczcie jak pomagać.
Najlepszym prezentem dla Inspektoratu od wszystkich będzie dołożenie swoich litrów w ich akcji „10 litrów krwi na 10 lat IRS”
Oddawanie krwi jest ważne! Codziennie w Polsce ktoś potrzebuje krwi by mógł żyć. Pragniemy by tej krwi nie zabrakło nikomu. 23 osoby, tak nie wiele trzeba by oddać razem około 10 litrów krwi. Przyłącz się i razem z nami zapełnij kroplę krwi, którą widać na zdjęciu.
Wystarczy tylko, że:
– oddasz krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa
– wyślesz nam zdjęcie, byśmy mogli je opublikować na naszym fanpageu
– możesz także wstawić zdjęcie na swój profil i oznaczyć je
#10litrów_krwi_na_10latIRS
Zdjęcia wysyłajcie na ich profil
https://www.facebook.com/IRSOPOT/
Do dzieła!
#braterskakroplakrwi #ZHP #HufiecSopot #ChorągiewGdańska

Posted in News.