KOLONIA ZUCHOWA 2018 W OCYPLU

KOLONIA ZUCHOWA 2018 w Ocyplu

INFORMACJA O WYJEŹDZIE
Wyjazd: 27.06.2018 o 9:00,
miejsce zbiórki:parking przy Operze Leśnej w Sopocie.
Podczas zbiórki dzieci, rodzice będą mogli wypełnić zgodę na odbór przez inną osobę, oświadczenia o podawaniu leków i inne.
Powrót: 05.07.2018 o 13:0 0 na parking przy Operze Leśnej w Sopocie. O ewentualnym opóźnieniu będziemy informować na profilu hufca na facebooku. 
Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Al. Niepodległości 679, tel. 58 551-00-36, e-mail: sopot@zhp.pl. Komendantką kolonii jest phm. Paulina Kwiatkowska tel: 507-269-077
Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „Słoneczna Republika” Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe w Ocyplu, 83-240 Ocypel, gmina Lubichowo, powiat starogardzki, woj. Pomorskie
Termin: 27.06.2018 – 05.07.2018
Wyjazd i powrót: dokładne godziny zostaną podane najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem na stronie www.sopot.zhp.pl. Przejazd odbędzie się autokarem na trasie Sopot-Ocypel/Ocypel-Sopot
Zakwaterowanie: Kolonia odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczna Republika”. Uczestnicy będą zakwaterowani w domkach letniskowych. W każdym domku znajdować się będzie: piętrowe łóżko, szafa, stolik i krzesła. Każdy uczestnik otrzyma 2 koce. Na bazie jest pełen węzeł sanitarny tj. prysznice, umywalnie z ciepłą wodą, WC.
Wyżywienie: Uczestnik będzie otrzymywał cztery posiłki dziennie - śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Posiłki będą przygotowywane na miejscu w pełni wyposażonej kuchni, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi określonymi dla Ośrodka. Należy posiadać menażkę, kubek oraz niezbędnik.
Karta uczestnika wraz z warunkami uczestnictwa i załącznikiem do karty. Uczestnikiem kolonii mogą być jedynie członkowie Związku Harcerstwa Polskiego. Każdy uczestnik ma obowiązek wypełnić kartę wraz z załącznikiem warunkami uczestnictwa i dostarczyć ją do siedziby hufca lub do drużynowego w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2018. Kartę można pobrać tutaj:
Warunki płatności:
Pełen koszt KOLONII ZUCHOWEJ (27.06-05.07) wynosi 780 zł ( złotych 00/100) dla członków ZHP i stanowi koszt przygotowania (w tym śródrocznej pracy hufca), przeprowadzenia i rozliczenia Harcerskiej Akcji Letniej.
Zniżka dla rodzeństw wynosi 50zł od osoby.
Termin wpłat mija 31 maja 2018. Niedokonanie wpłaty w w/w terminie może być przyczyną skreślenia osoby z listy uczestników. Decyduje data dokonania przelewu.
Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Hufca ZHP Sopot Pekao 84 1240 5400 1111 0010 6446 6140  , tytułem „Harcerska Akcja Letnia imię i nazwisko dziecka”.
Na wniosek zainteresowanego wystawiamy faktury. W tym celu prosimy wypełnić odpowiednie pole w karcie uczestnika.
Program kolonii: Będzie prowadzony metodą harcerską. Fabuła kolonii będzie oparta o popularną bajkę animowaną i historię odzyskiwania niepodległości. Podczas kolonii odbędzie się wycieczka będąca centralnym punktem programu.
Opiekunowie: kadrę obozu stanowią wolontariusze – instruktorzy Hufca ZHP Sopot. Jeden dorosły opiekun z odpowiednimi uprawnieniami przypada na 15 dzieci poniżej 10 roku życia. Opieka jest zapewniona przez całą dobę. Kadra jest przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy, na bazie będzie dyżurująca pielęgniarka/ratownik medyczny.
Na kolonii należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa, odpowiednich regulaminów oraz Prawa Harcerskiego, o czym uczestnicy zostaną szczegółowo poinformowani.
NIE NALEŻY ZABIERAĆ: wartościowych rzeczy, niebezpiecznych przedmiotów (dużych noży, petard itp.) i telefonów komórkowych. Prosimy nie pakować się w walizki.
Zalecenia dotyczące stanu zdrowia dziecka i podawania leków prosimy odnotować w karcie kwalifikacyjnej i omówić z opiekunami przy wyjeździe. Przejazd odbędzie się autokarem na trasie Sopot-Ocypel/Ocypel-Sopot.
Przykładowy spis ekwipunku:
- Śpiwór (+ ew. jasiek)
- Karimata / alumata
- Mundur harcerski i beret
- Mały plecak o pojemności min. 30l (na wycieczki)
- Buty sportowe i turystyczne (najlepiej wodoodporne)
- Strój sportowy
- Kurtka przeciwdeszczowa
- 2 ręczniki
- Ciepły ubiór (sweter/bluza/polar, długie spodnie)
- Odpowiednia ilość bielizny osobistej, piżama
- Przybory do mycia
- Przybory do pisania
- Latarka
- Menażka, kubek, sztućce (niezbędnik)
- Czapka lub chustka na głowę od słońca
- Krem z filtrem przeciwsłonecznym
- Strój kąpielowy i klapki
- Legitymacja z wpisanym numerem PESEL
Dodatkowe informacje
Podczas wyjazdu uczestnicy mogą być zabierani z kolonii wyłącznie przez swych rodziców/opiekunów prawnych. Jeśli życzą sobie Państwo, by Państwa dziecko mogło być odebrane przez inne osoby (np. członków dalszej rodziny), niezbędne będzie złożenie takiej deklaracji w formie pisemnej w obecności przedstawiciela organizatora wypoczynku.
ODWIEDZINY RODZICÓW: w trakcie trwania kolonii nie są przewidziane odwiedziny rodziców. Ewentualne wizyty należy uzgadniać telefonicznie z komendantką kolonii najpóźniej na dwa dni przed planowanym przyjazdem.
Informujemy, że podczas trwania kolonii uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w następujących praktykach religijnych: Msza Święta.
Projekt dofinansowany ze środków Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Posted in News.